Dzień Granatowy

W czwartek, 30 marca, kontynuowaliśmy wędrówkę po Tęczy. Każdy z kolorów tęczy oznacza konkretny rodzaj aktywności dziecięcej podejmowanej w przedszkolu. W tym dniu królował kolor granatowy. Jest to kolor, który odpowiada edukacji matematycznej. Świętowanie rozpoczął krótki tematyczny występ przygotowany przez grupę Słoneczka, w którym całą uwagę skierowaliśmy na Jej Wysokość Matematykę – Królową Nauk. Aktorzy przybliżyli pozostałym dzieciom to pojęcie i wskazały przykłady, w jakich dziedzinach mamy do czynienia z matematyką.

Wędrowaliśmy po salach, gdzie czekały na nas różne matematyczne aktywności. Dwie najmłodsze grupy działały na parterze, gdzie na sali fioletowej ćwiczyły orientację w schemacie ciała i w przestrzeni, doskonaliły liczenie. Z kolei na sali zielonej układały rytmy, kodowały oraz klasyfikowały. Na piętrze sala błękitna zamieniła się w matematyczny Escape Room, w sali granatowej Tęczynki rozgrywały matematyczną grę dydaktyczną, w pomarańczowej – klasyfikowały, a w żółtej – poznały tajniki samodzielnego konstruowania gier ściganek.

Większość proponowanych zadań była przygotowana zgodnie z koncepcją Dziecięcej Matematyki, której autorką jest prof. Edyta Gruszczyk – Kolczyńska i Ewa Zielińska.

Informacje bieżące

Tutaj przedstawiamy sprawy bieżące dotyczące aktualnej działalności.

Informacje bieżące

Ważne informacje

Tu staramy się przekazać naprawdę istotne informacje.

Ważne informacje