Posadziliśmy 500 dębów

„Sadzimy drzewa” 

Przedszkole Pod Tęczą i Nadleśnictwo Gniewkowo

W ramach realizowanego projektu edukacyjnego oraz zbliżających się Dni Ziemi, w sobotę 9 kwietnia, las w Balczewie był świadkiem wielkiego rodzinnego wydarzenia. Dzieci wraz z rodzicami sadziły dęby.

Już od wczesnych godzin rannych pracownicy Przedszkola oznaczali trasy przejazdu, tak aby nikt nie zgubił się w lesie. Leśnicy przygotowali sadzonki oraz niezbędny sprzęt. Wielkie sadzenie rozpoczęło się o godz. 9:30. Przebiegało w trzech turach. Po sadzeniu każde dziecko z rąk leśników otrzymało upominek oraz certyfikat uczestnictwa w wydarzeniu.

Następnie każda grupa dojeżdżała na ognisko przygotowane koło leśniczówki w Balczewie. Był tam czas na pobycie razem po długim okresie izolacji. Była biesiada z domowymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców, pieczenie kiełbasek, wędrówka po ścieżce dydaktycznej i zabawy ruchowe.

W akcji łącznie uczestniczyło blisko 400 osób.

Wspólnie posadziliśmy 500 dębów!!!

Serdecznie dziękujemy wszystkim leśnikom z Nadleśnictwa Gniewkowo, którzy uczyli nas sadzić drzewa, oferowali pomoc przy kopaniu dołków oraz ciekawie opowiadali o lesie. To wydarzenie nie byłoby możliwe bez ich wsparcia i życzliwości. W sobotniej akcji towarzyszyło nam 6 leśników pod kierownictwem Pana Artura Feliksiaka leśniczego Leśnictwa Balczewo.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wyjątkową atmosferę, za wspólną naukę, zabawę i biesiadę.

Nasze cele, zarówno edukacyjne (np. umiejętność sadzenia drzewa, właściwe zachowanie się w lesie, umiejętność obserwacji przyrody) jak i wychowawcze (m.in. wspólne, aktywne spędzenie czasu, integracja, relaks, śmiech i zabawa), zostały osiągnięte!

 

Marzenna Kłos                                                                           Kamila Domagała
Dyrektor Przedszkola Niepublicznego „Pod Tęczą”             Koordynator ds. edukacji ekologicznej

Informacje bieżące

Tutaj przedstawiamy sprawy bieżące dotyczące aktualnej działalności.

Informacje bieżące

Ważne informacje

Tu staramy się przekazać naprawdę istotne informacje.

Ważne informacje