Władysławy 2023

Spieszymy z informacją, że nasze przedszkole zostało nominowane do otrzymania „Władysława” w kategorii Placówka Oświatowa w XXIV edycji tego wydarzenia, którego organizatorem jest Akademia Ekologiczna przy III Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu. 22 marca, na uroczystej gali wręczenia statuetek odnieśliśmy sukces, ponieważ to właśnie naszej placówce przyznano „Władysława” za działania na rzecz przyrody i ochrony środowiska. Na uroczystości obecne były dzieci i wychowawcy z grupy Koniczynki.

Uczniowie inowrocławskiej Królówki pisza o nas tak: „Placówka ta działa na rzecz ekologii i przyrody w naszym rejonie już bardzo długo, ponieważ pierwsze projekty i osiągnięcia sięgają roku 2004. Przedszkole ma za sobą uczestnictwo w takich projektach jak: “Poznajemy i chronimy polskie lasy”, “10 kroków w stronę zrównoważonego rozwoju, czyli jak być zielonym konsumentem” oraz “Zielona Flaga nad Tęczą” wymienione zostały tylko trzy z wielu innych projektów, które zostały podjęte i zrealizowane przez przedszkole. Ważnym aspektem, który zdecydowanie odróżnia od innych tą placówkę są posiadane przez nich wyróżnienia i certyfikaty, są np. Zielony Certyfikat, Międzynarodowy Certyfikat Zielonej Flagi lub też Nagroda dla najlepszego przedszkola w Polsce. Jednak nie chodzi tylko o zdobywanie nagród i wyróżnień, przedszkole również prężnie działa na własną rękę chociażby w tzw. “Ekosystemach” na terenie placówki znajduje się łąka, las, ogród warzywny, sad herbarium oraz ogród kwiatowy, ale najważniejszą rzeczą jaką posiadają na swoim podwórku jest hodowla pszczół murarek jest to ogromny plus, ponieważ sami wiemy jak pożytecznymi stworzeniami są pszczoły. Dzieci wraz z wychowawcami od lat biorą udział w sadzeniu lasu, które odbywa się corocznie jesienią, poza tym przedszkole z sukcesem zorganizowało trzy festyny, w których brały udział dzieci wraz z całymi rodzinami. Podczas każdego z tych festynów udało się posadzić ponad 500 drzew. Na podwórku przedszkola znajduje się też plac zabaw więc dzieciaki nie mogą narzekać na nudę. Systematycznie udają się na wycieczki o tematyce przyrodniczo-ekologicznej, jedną z nich był wyjazd do PSZOK Inowrocław.” (źródło: https://krolowka.com/wladyslaw/node/1 )

Bardzo dziękujemy społeczności uczniowskiej III LO za dostrzeżenie naszych działań. Motywuje to nas do dalszych działań i jeszcze większego zaangażowania na rzecz przyrody i ekologii.

zdjęcia pochodzą z profilu III LO na Facebooku: https://www.facebook.com/krolowka.liceum/posts/pfbid0hbgiswk574y9Pvi7Aa5nmUApvKNwpTSxMbxru1uAiYABXTQpzwH8vVQFpC4nticNl

Informacje bieżące

Tutaj przedstawiamy sprawy bieżące dotyczące aktualnej działalności.

Informacje bieżące

Ważne informacje

Tu staramy się przekazać naprawdę istotne informacje.

Ważne informacje