METODA DOBREGO STARTU – Warsztaty metodyczne

W dniach 19-20.03.2021 odwiedziła nas pani Ewa Jakacka z Gdańska. Miałyśmy przyjemność uczestniczyć w warsztacie metodycznym z zakresu Metody Dobrego Startu wg autorskiego programu Małgorzaty Barańskiej i Ewy Jakackiej

Nieustająco doskonalimy się i poznajemy efektywne metody pracy z małym dzieckiem. Tym razem spotkanie poświęcone było tajnikom Metody Dobrego Startu (MDS).

MDS towarzyszy nam od kilkunastu lat. Głównym celem tych zajęć jest usprawnianie funkcji motorycznej, słuchowej i wzrokowej oraz rozwój koordynacji między nimi. Proces ten jest niezwykle ważny przy czytaniu i pisaniu.

Zajęcia z dziećmi prowadzimy systematycznie 2 razy w miesiącu a w grupach najmłodszych 1 raz w tygodniu.

Możemy poszczycić się Certyfikatem za wdrażanie Metody Dobrego Startu nadanym przez Polskie Towarzystwo Dysleksji.

Prowadząca:

mgr Ewa Jakacka – absolwentka pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Gdańskim, nauczyciel dyplomowany. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu pedagogiki korekcyjno-kompensacyjnej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą. Była wychowawcą w Domu Pomocy Społecznej dla dzieci z upośledzeniem umysłowym, prowadziła „klasę życia”, pracowała jako nauczyciel-terapeuta w szkole podstawowej oraz pedagog w poradni. Od września 2007 jest dyrektorem Poradni Psychologiczno-Pedagogiecznej w Pruszczu Gdańskim.

Społecznie pełni funkcję przewodniczącej Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Od wielu lat prowadzi zajęcia według autorskiego programu na kursie Metody Dobrego Startu oraz na studiach podyplomowych. Jest współautorką wielu publikacji wykorzystywanych w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym, a także współautorką scenariuszy filmów dydaktycznych dotyczących Metody Dobrego Startu.

Nasze szkolenia

Członkowie naszego zespołu doskonalą swoje kompetencje zawodowe. Zapraszamy nauczycieli z innych placówek.

Szkolenia

Certyfikaty

Certyfikaty nie są naszym celem... Cenimy sobie drogę, która prowadzi do ich otrzymania.

Certyfikaty